Přihlásit se

Jump4.cz

Jumpstyle community

Den za dnem se o Jumpstyle tanec zajímá čím dál více lidí, kteří by se tento tanec rádi naučili. Tento tanec se zdá jako něco těžkého, ale není tomu tak. Nejtěžší jsou akorát začátky, postupně už pak jde vše lépe a lépe. Každý z dnes již „profesionálů“ se musel učit a byl na začátcích. Chce to hlavně neztrácet trpělivost a nevykašlat se na vše, když Vám zrovna něco nejde.

Každý, kdo začíná s tímto tancem, začíná většinou na tom nejlehčím a tím je OldSchool varianta tohoto tance. OldSchool by měl zvládat každý jumpstylový tanečník. Skládá se z pěti hlavních kroků (= basis - základní kroky, které se tančí mezi triky) a obvykle se tančí na hudbu Jumpstyle, která se charakterizuje dobře srozumitelnými hlasitými basy. Jumpstylová hudba má své kořeny v Holandsku a Belgii.

Tutoriály:

Jedna z nejpopulárnějších variant Jumpstyle je HardJump. Basis se mění z Oldschool basis na Stamp, který má šest základních kroků. Pouze základ je jiný, triky se téměř nemění - navazování a ukončovaní triků je odlišnější než u OldSchool, ale triky samy o sobě nikoliv. HardJump se tančí spíše do hudby Hardstyle a má mnohem širší zásobu triků než OldSchool. Jak již název napověděl, jedná se fyzicky o těžší odrůdu tance.

Tutoriály:

Obtížnější variantou, podobnou odrůdě HardJump, ale s často i složitějšími triky, je SideJump. I basis, tedy základní kroky jsou malinko odlišné. Basis se - stejně jako u varianty HardJump - také skládá z šesti kroků. SideJump se vyznačuje rychlejším tempem a tancuje se na hudbu Hardstyle.

Tutoriály:Další tutoriály:

Dalšími obtížnými variantami tance Jumpstyle jsou TekStyle a StarStyle. Nemají žádné základní pohyby - basis. Jsou to zcela improvizované tance. Vyžadují dobrou pružnost a výdrž. Obsahují chytání za nohy, obracení jimi, udržení na zemi, dotýkání ruky na zem a odstrkování/odkopávání noh od sebe. Hlavním charakteristickým znakem je „spolupracování“ se zemí.

TekStyle i StarStyle se mohou tancovat do muziky Jumpstyle, Tekstyle, French Tek, nebo Hardstyle - je to celkem jedno, tancovat se dá na vše do 160BPM.

Tutoriály:

Nejnovější odrůdou Jumpstyle je OwnStyle, která má kořeny v Polsku. Vyznačuje se rychlostí, malým množstvím základních kroků a velkým množstvím otoček. Tancuje se do hudby Hardstyle.
TOPlist
cron